KYTIČKA Z PAPÍRU

můžete použít i děrovačky https://www.inesa.cz/products/derovacka-25mm-kytka/

KNOFLÍKOVÝ STROM

Stačí vám barevné knoflíky https://www.inesa.cz/products/vytvarny-material-knofliky-500g-/, lepidlo, barvy a plátno https://www.inesa.cz/products/malirske-platno-20x20cm/

KUŘÁTKA A BERUŠKY PRSTOVÝMI BARVAMI

 houbičkou na nádobí jsme udělali obtisky na čtvtku a pak už jen domalovali berušky a kuřátka

KRÁLÍČEK Z PAPÍROVÉHO TALÍŘE

HOUSENKA Z BAMBULEK NA KOLÍČKU

(inspirace z netu)

Bambulky můžete použít tyhle https://www.inesa.cz/products/bambulky-ruzne-velikosti-100-ks-zakladni-barvy/ a očička https://www.inesa.cz/products/ocicka-pohybliva-mix-velikosti/

JEDNODUCHÉ ZÁPICHY - PAPÍROVÉ KVĚTINY

KVĚTINOVÝ VĚJÍŘ

VĚNEČEK - PTÁČCI Z FILCU

Věneček omotaný vlnou, na něm přilepení ptáčci z filcu https://www.inesa.cz/products/kreativni-papiry-filc-mix-barev-20x30-cm-sada-10-listu/

BERUŠKA

potřebujeme barevné papíry nebo můžete udělat i z pěnovky, děrovačku, očička, kolíček, lepidlo nebo tavnou pistoli, ale nám drželo i herkulesem :-)

JARNÍ ZÁPICHY DO KVĚTINÁČE

Zvládnou malé děti! Stačí vám jen karton, nůžky, lepidlo (Herkules), fazole, tavná pistole a nějaká přízdoba (mašle, přírodní vlákno). Přilepili jsme k vrbové větvičce.


KYTIČKY Z CHLUPATÝCH DRÁTKŮ

MOTÝLEK z plata od vajíček

PTÁČEK z papírového talíře

PILIŇÁČCI

Budete potřebovat starou punčochu, piliny, nějaké obilí, nůžky, nit, pohyblivé oči, pěnovku ze které vystřihnete pusu a další ozdoby dle vaší fantazie, tavnou pistoli, dále můžete dozdobit chlupatými drátky. My vsadili do květináče, ale může být jen nějaká miska nebo co se hodí.

Do spodu punčochy nasypete obilí, pak piliny a vytvarujete. Povytáhnete trochu pilin a svážete nos. Pak už jen dozdobit dle své vlastní fantazie :-) 

A samozřejmě rosit a čekat až vyrostou vlásky

 

JARNÍ KELÍMKY třeba na pastelky

JARNÍ OBRAZ

PŘÁNÍČKO

(dle námětu z internetu)

Na složenou čtvrtku nebo ozdobný papír přišijte knoflík, domalujte do tvaru kytičky a máte originální přáníčko třeba ke DNI MAMINEK :-)

KVĚTINOVÁ KOULE

budete potřebovat: polystyrenovou kouli https://www.inesa.cz/vytvarny-material/doplnky-z-polystyrenu/ , malý a velký výsekový strojek květinovým vzorem https://www.inesa.cz/derovacky/ , barevný a bílý karton (nebo pěnovku či jiné), nůžky, špendlíky, korálky (můžete použít špendlíky s ozdobnou hlavičkou), stužky.
- z papíru si vysekejte děrovačkami mix velkých a malých výseků ve tvaru květin. 

- na obyčejné špendlíky si navlékněte malé korálky které budou tvořit plastický střed květů (můžete použít i špendlíky s ozdobnou hlavičkou).

- aby jednotlivé květy nepůsobily příliš plochým dojmem, lístky velkých  výseků květin  protáhněte do obloučku mezi prsty, nebo natvarujte pomocí tužky.

- výseky naskládejte na sebe tak, aby se jednotlivé velikost a barvy různě střídaly a  postupně je připevněte připravenými špendlíky s korálky jednu vedle druhé na   polystyrenovou kouli.

- nakonec do malých mezer mezi květy zapíchněte kousky zelené stužky jako lístky a barevnou stužku na pověšení

 SLUNÍČKO z papírového talíře, zavěšené na vlasci

VĚNEC z papíru

(inspirace z internetu)

MOTÝLCI

(námět z internetu)

Čtverečky barevných papírů, zešikma udělat na každém harmoniku, vždy kolem dvou obtočit uprostřed chlupatým drátkem a doaranžovat tykadýlka...

VĚNEC NA DVEŘE

vytvořte si velice jednoduchý věnec na dveře... potřebujete: věnec, děrovačky https://www.inesa.cz/derovacky/, pěnovku (třeba tuhle třpytivou https://www.inesa.cz/products/penovka-trpytiva-10ks-mix-10-barev-30-x-20cm/), tavnou pistol https://www.inesa.cz/products/tavna-pistole-7mm/ a třeba nějaké korálky na dozdobení :-)


KNOFLÍKOVÉ PŘÁNÍČKO

(námět z internetu)

https://www.inesa.cz/products/vytvarny-material-knofliky-500g-/

KVĚTINOVÉ TAŠKY

(námět z internetu)

použít můžete tyto barvy na textil https://www.inesa.cz/products/barvy-na-textil-6ks/

MOTÝLCI

třeba na oslavu do školky. Použít můžete různé děrovačky https://www.inesa.cz/derovacky/

BROUČCI

použít můžete plata od vajíček.... (bambulky, chlupaté drátky, očička i barevné papíry můžete nakoupit i v našem e-shopu)

VČELIČKA

(námět z internetu)
stačí polystyrenové vajíčko, akrylové barvy, chlupaté drátky, očička a bambulky (vše můžete nakoupit v našem e-shopu)